Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajredin Gjeta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
 • Vendlindja:
 • Dibër E Vogël 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Hajredin Gjeta është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. I lindur dhe i rritur me muzikën e pastër shqipe, të cilën e këndon me shumë dëshirë dhe vullnet, është i madhi Hajredin Gjeta. Fillet e para të karrierës së tij duken në moshën shumë të re, atëherë kur dëshira ishte e madhe dhe mundësia tepër e vogël. Me muzikën pauzon në kohën e rregjimit të vonshëm komunist, për të vazhduar në vitin 1991. Ka rregjistruar një numër të madh këngësh, dy albume, bashkëpunime me këngëtarë të ndryshëm, balada, klipe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥M'ka Lind Nena Me Kemishe

Lamtumire


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gjeto Luca

Brahim Qetaj

Kadri Ismajli

Ismet Bexheti

Xhemil Saliu

Fred Delaj

Arjan Toci

Arben Delaj

Spiro Roko

Reshit Boka

Tags: Hajredin Gjeta, Hajredin Gjetja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet