Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajro Ceka - Amerika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kalova detra, e oqeane
Lash vendlindjen, nënën tu qa
Humba u treta, asgjë nuk gjeta
Në dhe të huj lumturi ska…

Se do të kthehem, shpresa më mbante
Nëna më priste, me lot në sy
Po vitët ikën, un nuk u ktheva
Më mbeti peng një dashuri…

REF:
Amerikë, Amerikë, parajsë e vërtetë
Të mos ishte vendi im, s’tkisha ndrru për jetë
Amerikë, Amerikë, ke qëlluar larg
Malli për vendlindjen, më çel një plagë
Duro dhe pak, oj nana plakë…

Ne patëm brenga, e patëm halle
E morëm rrugen, si zogj shtegtar
Sa shumë na fale, një gjë nuk munde
O nënës me ja hjek at mallë...

Se do të kthehem, shpresa më mbante
Nëna më priste, me lot në sy
Po vitët ikën, un nuk u ktheva
Më mbeti peng një dashuri...

REF:
Amerikë, Amerikë, parajsë e vërtetë
Të mos ishte vendi im, s’tkisha ndrru për jetë
Amerikë, Amerikë, ke qelluar larg
Malli për vendlindjen, më çel një plagë
Duro dhe pak, oj nana plakë…

Ky tekst u dërgua nga EriBklynPublikimi: 26/11/2016


Më Shumë Këngë Nga Hajro Ceka:


Komente 0


Hajro Ceka - Amerika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amerika".
3. Video është e këngës "Amerika", por nuk këndohet nga Hajro Ceka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.