Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hajrulla Emini - Kenge Per Deshmorin Afrim Syla

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Deshmorin Afrim Syla".
3. Video është e këngës "Kenge Per Deshmorin Afrim Syla", por nuk këndohet nga Hajrulla Emini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hajrulla Emini - Kenge Per Deshmorin Afrim Syla  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/02/2013

2013-02-04T17:16:14+00:00Po m’thot zemra nji kang me knu
nji deshmori ja kam kushtu
per Kosov aj u flijue
o jet e mot mos me harru

Plot me dhembje krenari
per ket djal o trim dai
nga Reqaku I Qorr Ilazit
eu Afrim Syla I bab Xhemalit

Afrim Syla I bab Xhemalit
roku armet ja msyni malit
ne at vjet nandhjet e tet
I shtoj rradhet ne UCK

N shtab te RanceS e thret liria
me arm n dor qendrojn ushtria
qush e ka adet djemnia
ja lan Afrimit nofken Obria

Hej djal oj ri eplot nder
qdo detyr pa fjal e merr
kur ju ndez ne flak Raqaku
ne damar i vlojke gjaku
per rreth fshatit nji pik tu e majt
o mur nji plag ne krah te majt

N kushte t luftes aj u sheru
por Obria n kam u qu
bisha slave tash ish terbu
lufta t’ rrept tu ju zhvillu

Si dikur Gjergj Elez Alia
me plag n trup lufton Obria
lufton shkaun nga afersia
lufton trimi si luan
per sdyt plumat e kan mar
me dhjet maj nandhjet e nan
Kosov’s jeten ja ka dhan
per gjithmon aj ra n’Kerkov
e vorosin trimin n’Petrov
me nderime e kan vorru
Afrim Syla kur skem me t’harue

HAJRULLA EMINI 2002-SHKUP


Më Shumë Këngë Nga Hajrulla Emini:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet