Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hajrush Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Xërxe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
BIOGRAFIA: Hajrush Kryeziu është një këngëtar i njohur. Hajush Kryeziu u lind ne Xërxe te Rahovecit. Ai qysh ne moshe te re filloi me kengen duke vazhduar te ngritet tash si nje kengtar mjaft i sukseshem. Hajrushi rrjedh nga nje familje e shquar muzikantesh, gjyshi i hajrushit ishte nje instrumentisit i dalluar, po ashtu edhe babai si instrumentis dhe kengtar i kenges popullore te vjeter gjakovare dhe asaj arshikishte. Sot Hajrushi jeton ne Itali duke zhvilluar atje fushen e kenges dhe duke vazhdua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Krayzie Xia

Papushi

Trim Jakupi

Noli Pajaziti

Acidi

Muaad

Dr.Nushi

Burim Hoxha

Hysni Zeqiri

Valon Rama

Tags: Hajrush Kryeziu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet