TEKSTESHQIP

Haki Halimi
Dadush
Lyrics

Pse me rrin me dur ne faqe qka eshte tut
mungu pse sbuzeqesh moj manushaqe
kush ty tka idhnu ju afrova dhe e pyeta
emrin si e ka me ngadal iu hypi
buzeqeshja o dadush dadushe me tha

REF

da da da oj dadush ti ma bone zemren
prush
da da da oj dadush o sikur une ste don
kerkush
da da da oj dadush ti ma bone zemren
prush
da da da oj dadush o sikur une ste don
kerkush

nisa kangen me kendue per dashnin e re
por diqka osht tuj mungue emrin pse sma
dhe
a thu vall qka me mshef prej meje
qdo nate vjen e msheh
1000 here per emer tpyeta
prap dadush dadushe m'the

REF

da da da oj dadush ti ma bone zemren
prush
da da da oj dadush o sikur une ste don
kerkush
da da da oj dadush ti ma bone zemren
prush
da da da oj dadush oj sikur une ste don
kerkush
aman (aman) aman (aman) kush ma shun
zjarrin qe kam
aman (aman) aman (aman) shume mem
dasht osht taman

DËRGOI: