A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Halid Muslimovic

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  13
BIOGRAFIA: Halid Muslimovic është një këngëtar i njohur. Halid Muslimović (born 21 January 1960) is a Bosnian folk singer. Born in Prijedor, he began his musical career in 1982. He is one of the best-known singers in the popular genre having sold over six million units (silver, gold, diamond and platinum) of sound and image, about three thousand recitals, and achieving dozens of prestigious awards: Oscars popularity, the singer of the year; and the Festival prize Estradna Yugoslavia....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bekim Halili

Nusran Fera

B-King

Genti

Viagra

Kacho

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Sami Kallmi

Burim Kastrati


Tags: Halid Muslimovic

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019