A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Halil Xani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Polac 
  • Age:
  • 67
BIOGRAFIA: Halil Xani is a popular writer. Halil Xani kreu shkollen fillore ne Polac e Skenderaj ku e kreu edhe gjimnazin. Studjoi ne degen e Gjuhes dhe Letersise shqipe ne fakultetin Filologjik ne Prishtine. Nga viti 1974 e deri ne vitin 1976 punoi arsimtar I gjuhes shqipe ne shkollen fillore te Qirezit, kurse ne shkollen fillore te polacit nga viti 1976 e deri ne vitin 1983, Nga viti 1983 e deri ne vitin 1990, punoi gazetar ne Radio Mitrovice, deri atehere kur policia serbe i deboi p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Nexhat Halimi

Avdush Canaj

Musa Jupolli

Tyran Prizren Spahiu

Sabri Hamiti

Islam Balaj

Vasil Tabaku

Ferit Lamaj

Moikom Zeqo

Visar Zhiti


Tags: Halil Xani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019