Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halim Aliu

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Preshevë 
BIOGRAFIA: Halim Aliu është një këngëtar. I lindur në Preshevë në një familje me vlera kombëtare shqipëtare, shkollën fillore e kreu në Preshevë ndërsa të mesmën e kreu në Gjilan, përkatësisht në gjimnazin "Zenel Hajdini". Profesioni i tijë është këngëtarë, me muzikë ai merret qe disa vite. Fusha e veprimtarisë është në dasma dhe ahengje familjare. Më datë 30 Mars 2015, Halim Aliu publikon videoklipin "Zjarr", në bashkëpunim me Dorentina Rexhepi....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tossi G

D.M.Th.Ok

Trimen

Zone'x

Mc Duja

T-One

Koda

Atnan Halilaj

Ghost Pymm

Scarysound

Tags: Halim Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet