Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halim Aliu
  • Vendlindja:
  • Preshevë 
Nuk ka akoma asnjë votë

Halim Aliu është këngëtar. I lindur në Preshevë në një familje me vlera kombëtare shqipëtare, shkollën fillore e kreu në Preshevë ndërsa të mesmën e kreu në Gjilan, përkatësisht në gjimnazin "Zenel Hajdini".

Profesioni i tijë është këngëtarë, me muzikë ai merret qe disa vite. Fusha e veprimtarisë është në dasma dhe ahengje familjare.

Më datë 30 Mars 2015, Halim Aliu publikon videoklipin "Zjarr", në bashkëpunim me Dorentina Rexhepi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet