Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halit Gashi - Kenge Per Tahir Sinanin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  61

Nga Tropoja ne Berishe vjen nje kange malesije
dhe nga zemra e Shqipnise nanë
vjen rreze lirie
Nji marsh lufte me shume trima ngjeshur nga Pashtriku
vjen Tahiri nga Tropoja n'dore automatikun 2ref
kam ardh vllazen n'mesin tuj ndigjomni njehere s'mund te dal para ushtareve pa ma dhan nje nder du me pa si m'punon pushka e drejtume n'shka heeeeeeejjj du me pa a mund t'rreshtohem me ju krah per krah

II
Heeeej gjoksin shkemb e syrin bish pushken mbush barot
nalu shkja se t'kam shti n'thumb mka ardh dita sot
jam ma mire qe para pushkes shkja gjamen ta ngova
m'kan pas thane Tahir Sinani, tash Tahir Kosova.
S'mund te rri pa shku nPreshev atje e kam gjakun
ende shokeve amanet nuk jau kam mar hakun ndalu shka se veç per t'zi ty zanin ta ndjeva
heeeeeej m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Presheva

III
Heeeejj kam gjak boll per ty liri me prit n'Poroje n'Iliri n'at toke shqiptare ne Kerqove do t'shkoj
n'Diber t'madhe n'bjeshke t'Radikes me pret Kumanova m'kan pas thane Tahir Sinani
tash Tahir Tetova m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Tetova
Rruga jone ka nis me shekuj shok ju mos u ndalni
nese doni t'me kujtoni amanetin mbani
une jam veç nje çlirimtar keshtu mdeshti liriaa heeeeeeeeejjjjjjj
m'kan pas thane Tahir Sinani tash Tahir Shqiperija m'kan pas thane Tahir Sinani jam Tahir Shqiperija


Ky tekst u dërgua nga B.bajraktariHalit Gashi
Publikimi: 24/10/2013


Halit Gashi - Kenge Per Tahir Sinanin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Tahir Sinanin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Tahir Sinanin", por nuk këndohet nga Halit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Halit Gashi:


Komente 1