Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Vërvë 
BIOGRAFIA: Hamit Taka është një poet. Hamit Taka u lind në fshatin Vërvë, bashkia e Konispolit. Në Konispol ka mbaruar dhe gjimnazin me rezultate të shkëlqyera. Për arsye biografike, e drejta e studimit iu dha pas 4 vjetësh për mësues matematike, profesioni bazë i jetës së tij, të cilin e ka ushtruar në shkollat 9-vjeçare dhe në të mesme të përgjithshme. Botimin e poezive dhe tregimeve e ka filluar që në gjimnaz në gazetën “Zëri i Rinisë”, revista “Pionieri”. Gjatë regjimit komuni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Sajmir Hide

Bujar Balliu

Veron Hoxhaj

Agim Xhuveli

Sotiraq Naci

Kopi Kyçyku

Josif Gegprifti

Bujar Muça

Nikollë Loka

Qani Seferaj

Tags: Hamit Taka


Komente mbi këtë artist