Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hana Band - Ende E Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Në skaj të rrugës, përjetë janë ndalë,
Të dashuruar, një vajzë e një djalë …
Nën hije t’blirit, të ulur n’bar,
Të përqafuar, në puthjen e parë …

N’at kohë e n’at vend me ty mbeta,
N’at jetë, para se jemi ndarë …
Në fjalën e dhënë u mbështeta,
Dashuria ime e parë …


ref:
Zot, pse jam e marrë, definitivisht e marrë …
Pse koha n'at qast per mu është ndal…
Pse ende e dua atë djalë …

I I

Atje te bliri, pres dit’ e nat’,
Me t’gjitha shqisat, e ndjej të kam ngat …
Të pres e heshtur, me lot të tharë,
Të ndjej i dashur, si për her’ të parë …

N’at kohë e n’at vend me ty mbeta,
N’at jetë, para se jemi ndarë …
Në fjalën e dhënë u mbështeta,
Dashuria ime e parë …


Ky tekst u dërgua nga baby_girlHana Band
Publikimi: 14/05/2005
Teksti: Mithat Sadiku


Hana Band - Ende E Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ende E Dua".
3. Video është e këngës "Ende E Dua", por nuk këndohet nga Hana Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hana Band:


Komente 0