Hanife Sejfulla Reçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  80
(1938-2017)  
BIOGRAFIA: Hanife Sejfulla Reçani është një këngëtare e njohur. Nga populli u kurorëzua me epitetet “Bilbil i Pollogut” dhe “Bleta e Pollogut”, e me të vërtetë ajo ishte dhe do ngelet bilbil që nuk i shteret zëri në vesh të popullit të vet, dhe bletë që gjithë nektarin e mbledhur nga trashëgimia jonë, e shfaqi në skenat ku debutoi 50 vjet me radhë. Hanife Sejfulla Reçani, veç se është “bilbil” dhe “bletë” e Pollogut, është edhe bijë e Lumës, trevës me virtyte të larta kombëtare shqiptare. Ishte e bija e Sahit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Selimi

Liliana Kanina

Xhesika Lela

Luljeta Kuraja

Sevi

Meda (Nurimeda Kamberi)

Aida Hani

Mimoza Abedini

Jorida Zaimaj

Entela Ilirjani


Tags: Hanife Sejfulla Reçani, Hanife Sejfullahu, Hanife Sejfullahu-Reçani, Hanife Sejfulla Recani

Krijo Një Kartolinë