A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Dauti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Strugë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Haxhi Dauti është një këngëtar i njohur. Haxhi Dauti lindi në Maqedoni dhe është një këngëtar shqiptar që jeton dhe vepron në SHBA. Haxhi Dauti u rrit dhe u shkollua në Strugë. Shkollën e mesme e filloi në Strugë, kurse e përfundoi në SHBA ku largohet më 1978. Hapat e para në skenën muzikore i bëri me shokun e tij të rinisë Bashkim Zendelin, me të cilin krijuan grupin e rokut "Rock Café". Në këtë kohë Haxhiu me grupin e tij janë pjesëmarrës në çdo ngjarje muzikore ne Strugë: në gjimn...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Bexhet Jagodini

Aziz Dervishi

Met Sadiku

Agim Gerguri

Fehmi Kastrati

Miftar Meta

Anton Tetaj

Enver Muluka

Esat Maxhuni

Ejup Rexha


Tags: Haxhi Dauti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019