Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - Larg U Largova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Larg u largova
larg vendlindjes time
atje ku më rriti
ajo nëna ime

Atje ku zemra fle
atje ne varfëri
oh sa të mjerë
ishi këto prindët e mi

Kur unë u këtheva
prindër më nuk gjeta
o jetë e shkretë
pse më le kaq të mjerë?

Vajto ti zemra ime
loto ti për mua
vajto ti zemra ime
loto ti për mua
o jeta ime

Buzë liqenit rrija
un i lotosur
kujtoj ditët fëmijnore
në këtë liqen te bukur

Ah vendlindja ime
sa shumë je zbukuruar
por shtëpinë time
errësira e kish mbuluar

Pse o Zot
mjaft me hidhërime
ti mu më duaj
si do të tjerët

Vajto ti zemra ime
loto ti për mua
vajto ti zemra ime
loto ti për mua
o jeta ime

Vajto ti zemra ime
loto ti për mua
vajto ti zemra ime
loto ti për mua
o jeta ime


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Haxhi Dauti - Larg U Largova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg U Largova".
3. Video është e këngës "Larg U Largova", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0