A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Haxhi Maqellara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Haxhi Maqellara është një këngëtar i njohur. Të gjithë e njohim si një figurë të spikatur të historisë së muzikës së pastër shqipe. Veprimtaria artistike më e shkëlqyer e tij, pasqyron periudhën e viteve të ’80-ta, kur lëvizja kombëtare kishte marrë hov për çlirimin e Kosovës, prandaj dhe motivi patriotik merr me këngët e tij një tingëllim kushtrues e aktual. Nga ana tjetër, në repertorin e tij gjeti shprehje atmosfera e dasmës dibrane, përshkrimi i dashurisë rinore, mbi të gjitha malli i m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Jam Arshik (2008)

Të Falemnderit Moj Tiranë (1988)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Ejup Rexha

Shaip Bytyqi

Xhevat Kelmendi

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Enver Petrovci

Shkelqim Beshiri

Esat Bicurri

Zeqe Kuqi

Met Sadiku

Qerim Sula


Tags: Haxhi Maqellara

Haxhi Maqellara në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019