Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Nënë Tereza Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mor krejt boten ane e mban
Ç'eshte ky diell moj ç'eshte kjo hane
Qe leshon rreze ane e kand
E mbare njerzia moj po i thote nane
O Nane Tereze e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemer e na fal rreze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza

I tregove botes mbare
Se ke nen dhe bab shqiptar
Besa e Gjergjit dhe Naimit
Dede Gjo Lulit e Bajram trimit
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemren e na fal meze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Haxhi Maqellara - Nënë Tereza
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nënë Tereza".
3. Video është e këngës "Nënë Tereza", por nuk këndohet nga Haxhi Maqellara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Maqellara:


Komente 0