Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Të Raftë Pika Moj Rabie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Une shtepine e kam o
Te pusi qe lahem vete x2

Se nana me ka rritun
Hajde o me kimete x2

Une shtepine e kam o
Te porta e kalase x2

O i mjeri i vogel
Po vdes prej sevdase ??? x2

...

Kaçatore moj kaçatore
Me vrave djalin me pulla dore x2

Jarana jarane
Kaçatorja e lales je
Jarana jarane
Pse me dole moj fjales e

Floket e tua moj fije fije
Te rafte pika moj Rabie x2

Jarana jarane
Kaçatorja e lales je
Jarana jarane
Pse me dole moj fjales e

...

Te raft pika moj Rabie
I more ne qafe o djemt e rie x2

Jarana jarane
Kaçatorja e lales je
Jarana jarane
Pse me dole moj fjales e


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Haxhi Maqellara - Të Raftë Pika Moj Rabie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Raftë Pika Moj Rabie".
3. Video është e këngës "Të Raftë Pika Moj Rabie", por nuk këndohet nga Haxhi Maqellara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Maqellara:


Komente 0