Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Të Fala Nga Kërçova (Biri I Nanes) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Biri i nanes o luan
Le Kërçovën vatanin tan
U largove n'at gurbet te zi
E le nanen me duar ne gji

I
Biri i nanes o luan
Le Kërçovën vatanin tan
Mu largove n'at gurbet te zi
E le nanen me dur ne gji

O e le nanen o me dur ne gji
Eej si tia bej e mjera nane pa ty

II
Ti shof librat bir ne ode
Ti shof shoket neper Kërçovë
Midis tyre te kerkoj dhe ty
Se konaku m'ka mbet pa femi

O se konaku m'ka mbet pa femi
Eej si tia bej e mjera une pa ty

III
Mos harro vatanin tan
Shoket e tu e bab e nan
Me fal bir se une harrova
T'fala ke nga e gjithe Kërçova

O t'fala ke nga e gjithe Kërçova
Eej si tia bej e mjera une pa ty.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Haxhi Maqellara - Të Fala Nga Kërçova (Biri I Nanes)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Fala Nga Kërçova (Biri I Nanes)".
3. Video është e këngës "Të Fala Nga Kërçova (Biri I Nanes)", por nuk këndohet nga Haxhi Maqellara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Maqellara:


Komente 0