Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Sokolat E Dibrës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dolen than se ke Taraniku
I terbum bertet armiku
Dibren t'madhe me shkatrru
Grima grima o me coptu

Dibren t'madhe me shkatrru
Grima grima o me coptu

Mirpo trimat partizan
E kaplun Dibren o anemban
Permbas shpines se Taranikut
Mu ne ball i ran armikut

Permbas shpines se Taranikut
Mu ne ball i ran armikut

Ref...x2
Ej kadal dal
O kapiten gjerman
Se shoket e Ibes
Luftojn si luan

Ngadal shtriga o e gjermanit
Si ke njoft djemt e dibranit
Djemt e Dibres sokola t'malit
Qe ta çajn kapakn e ballit

Djemt e Dibres sokola t'malit
Qe ta çajn kapakn e ballit

Ref...x2
Ej kadal dal
O kapiten gjerman
Se shoket e Ibes
Luftojn si luan

Luftojn si luan


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Haxhi Maqellara - Sokolat E Dibrës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sokolat E Dibrës".
3. Video është e këngës "Sokolat E Dibrës", por nuk këndohet nga Haxhi Maqellara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Maqellara:


Komente 0