Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Prenku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Dritan 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Haxhi Prenku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Haxhi Prenku (çifteli), është i lindur me 25 janar 1964 në Dritan (Drenas). Shkollen fillore dhe atë të mesme e vijoj në Kastriot (-ish Obiliq). Me këndim filloi të meret prej moshes 11 vjeqare. Në fillim të karieres së tij filloi me babane e tij Beqir Prenkun duke bërë hapat e parë si solist dhe instrumentalist duke kënduar në dasma dhe ahengje tjera. Viteve të '80-ta si anetarë i SH.K.A."Rinia" në Kastriot u dallue si solist dhe instrumentalist...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentShaban Jashari

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Beqir Gashi

Isuf Berisha

Naim Krasniqi (Rapsod)

Behxhet Korpuzi

Syrja Etemi

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Rifat Mulaj

Fehmi Kastrati

Florent Nushi

Tags: Haxhi Prenku, Haxhi Preku, Hagji Prenku, Hagji Preku


Komente mbi këtë artist