Herbert Alemi
Herbert Alemi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Vlorë
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1976
  • Horoskopi:
  • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Herbert Alemi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është kantautor i muzikës latine i njohur për performancën e tij. Emigroi në Itali në vitin 1990, ku krey studimet e mesme dhe të larta për "Shkenca Politike". Pasioni për muzikën lindi që në fëmijëri, por në Itali e zhvilloi dhe e bëri profesion duke bashkëpunuar me disa banda latine që performonin në Itali në vitet '90 kur muzika latine ishte ne mode. Perfeksionoi kitaren në Spanjë dhe perkusionet në Cuba. Ka marrë pjesë në disa emisione në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0