Hekuran Krasniqi
Hekuran Krasniqi
Hekuran Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Tetor 1979
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Hekuran Krasniqi është këngëtar, autor këngësh dhe producent i njohur. Ne vendlindje ka perfunduar shkollen fillore dhe te mesme, ku me pastaj ka filluar studimet ne Prishtine dhe i ka perfunduar me sukses maksimal ne Akademine e Arteve te Bukura, drejtimi Komunikimi Masiv, dega Moderator. Talentin per muzike e kan zbuluar familja e tij qysh prej moshes 2 vjet e gjyseme ku dhe ka kenduar kengen e pare "Anes lumit anes bregut" dhe e ka incizuar me kasetofon. Rrjedhat e jetes e kane valvitur neper situata te ndryshme duke e shtyre hekuranin qe te provoj pune nga me te ndryshme te thjeshta por ajo qe ishte e strukur ne shpirtin e tij dhe e rregullonte ndjenjen e tij ishte muzika. Prishtine 99 Hekurani fillon te prezentohet prane publikut shqipetar duke filluar me nje grup shokesh qe te koncertojne Hekurani vendosi qe te bej grupin e pare i cili esht e emruar si Rruga X. Viti 2001 ishte viti i cili Hekuranin e beri te kerkuar dhe shume te dashur per publikun. Se bashku me Astrit Stafain themeluan grupin e pare trioproject te perbere nga: Hekuran Krasniqi - vokalo instrumental, Astrit Stafa - kitare dhe Agron Peni - kitar, me pastaj pas shum prezantimeve ketij formacioni iu bashkangjiten edhe shume muziciente te tjere si Xhengiz Begolli - perkusione, Artan Hasani - pano, Filonit Gjikolli - bateri dhe perfundimisht vendosen qe grupi i ri te emerohet si Latino Band, grup ky qe ende jeton dhe ka shume suksese. Pas shkeputjes nga Lationo Band-i Hekuran Krasniqi dhe Astrit Stafai themeluan grupin tani me te njeohur Machiato Band te perbere nga: Hekuran Krasniqi - vokal, Astrit Stafai - kitare, Bekim Hallaqi - piano, Dardan Gjinolli - sax dhe Nesim Maxhuni - bateri. Me grupin Machiato pati shum suksese dhe u prezantua me kengen hit "Fustani", e cila pushtoi top listat shqipetare dhe ngriti autoritetin e pergjithshem te Machiato Bandit. Pas themelimit te dy bendeve te lartepermendura dhe shume sukseseve te arritura ne boten e muzikes Hekurani nuk u ndal, ai vazhdoi karrieren e tij solo duke realizuar kengen e pare te tij qe titullohet "per ty" duke e jetesuar me videospotin i cili eshte mirepritur nga auditori i gjere, me pastaj duke vazhduar me bashkpunime te shumta njera prejte cilave veqohej eshte bashkepunimi me Mad Lion dhe kenga "Krejt mahalla n'disko", e cila ka pasur nje sukses shume te madh. Projekti i fundit i Hekuran Krasniqit me Gramafon Entertaimet eshte albumi i titulluar IRON i cili permban 12 kenge. Kenga darka tani ka edhe videoklipin te realizuar. Albumi tani eshte ne duar te atyre qe e pelqejne muziken e kengetarit shqipetar Hekuran Krasniqi.

Më datë 29 Korrik 2006, Mad Lion publikojnë videoklipin "Krejt Mahalla Ne Disco", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi. Me këtë këngë, Mad Lion marrin pjesë në VFM 2007 në vitin 2007.

Më datë 25 Gusht 2007, Bleona Qereti & Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Mandarine". Me këtë këngë, Bleona Qereti & Hekuran Krasniqi marrin pjesë në VFM 2008 në vitin 2008.

Në vitin 2007, Hekuran Krasniqi publikon albumin "Iron".

Më datë 23 Qershor 2008, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Gramafon Moments". Me këtë këngë, Hekuran Krasniqi merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në Dhjetor 2008, Blinera & Hekuran Krasniqi marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Mos E Le Per Pak".

Në Dhjetor 2008, Dafina Zeqiri merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Knockdown", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Në vitin 2008, Hekuran Krasniqi publikon albumin "Live".

Më datë 6 Prill 2009, Dj Cimi publikon videoklipin "Krejt Ti Blej", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Në Dhjetor 2009, Albina Demaku merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Ndarje Pa Kuptim", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Në Maj 2010, Hekuran Krasniqi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Gjeografia E Jetes Time".

Në Dhjetor 2010, Dj Jaz merr pjesë në Zhurma Show 2010 me këngën "Cokollate", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi & Legenda.

Më datë 28 Prill 2010, Aziz Murati publikon videoklipin "Maturant", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 30 Korrik 2010, Qendresa Millaku & Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Golden Eagle".

Në Qershor 2011, Linda Halimi, Hekuran Krasniqi & Korab Kallaba marrin pjesë në Top Fest 8 me këngën "Jete Ne Parakalim".

Në Maj 2012, Hekuran Krasniqi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Jam I Yti".

Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Sa Zemra I Ke Ti".

Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Qika E Mir", në bashkëpunim me Xoni & Grupi Fama.

Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Gjithqka Mbeti N'Leter", në bashkëpunim me Legenda & Astrit Stafa. Teksti u shkrua nga Granit Gashi.

Më datë 3 Maj 2012, Qendresa publikon videoklipin "S'te Harroj", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 29 Qershor 2012, Niki publikon videoklipin "Oferta Ma E Mire", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 7 Korrik 2012, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Dasma Shqiptare".

Më datë 5 Gusht 2012, Lindi publikon videoklipin "Ajo Qika", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 26 Nëntor 2012, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Shekulli Jonë", në bashkëpunim me Linda Krasniqi, Era Shala & Toni.

Më datë 28 Shkurt 2013, RTV21 Stars publikon videoklipin "Vendi Im".

Më datë 30 Mars 2013, Hekuran Krasniqi & Arton Cervadiku publikojnë videoklipin "Dje Dhe Sot".

Më datë 10 Maj 2013, Albana Azizi (thaila) publikon videoklipin "Loqkë", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 11 Shtator 2013, Besim Tafolli publikon videoklipin "Takat", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Në Nëntor 2013, Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Te Dua Sa Havan".

Më datë 29 Shtator 2013, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Lamtumire". Muzika e këngës u punua nga vetë Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga Arton Cervadiku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Krasniqi.

Më datë 16 Maj 2014, Albion Rexhaj publikon videoklipin "Atdheut Tim", në bashkëpunim me Hekuran Krasniqi.

Më datë 18 Qershor 2015, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Bashke", në bashkëpunim me Doruntina Hoxha. Muzika e këngës u punua nga vetë Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga vetë Hekuran Krasniqi. Me këtë këngë, Hekuran Krasniqi merr pjesë në Prizreni Music Fest 2015 në vitin 2015.

Më datë 3 Shtator 2016, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Ajo Me Mbyti", në bashkëpunim me Agim Gerguri & Fisniket.

Më datë 18 Maj 2017, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Kenga Ime", në bashkëpunim me Agim Gerguri & Fisniket.

Më datë 31 Maj 2017, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Pa Kasavet", në bashkëpunim me Naser Berisha.

Më datë 27 Qershor 2017, Hekurani publikon videoklipin "Ajo Te Don", në bashkëpunim me Ymer Bajrami.

Më datë 28 Qershor 2017, Hekurani publikon videoklipin "Sonte Po Pijme", në bashkëpunim me Bardh Ramadani.

Më datë 19 Korrik 2017, Hekurani publikon videoklipin "Shoku Im", në bashkëpunim me Vullnet Zhuniqi. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga Egzon Pireci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 6 Shtator 2017, Hekurani publikon videoklipin "Eja Ti Haydi Gel", në bashkëpunim me Gökten Yüksel, Astriti, Shake It Darbuka & Dj Juba.

Më datë 18 Nëntor 2017, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Pranoje", në bashkëpunim me Venom Seferi.

Më datë 30 Janar 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Prej Shpirtit", në bashkëpunim me Egzon Pireci.

Më datë 16 Prill 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Asaj", në bashkëpunim me Sulltan Hajolli.

Më datë 16 Qershor 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Dosti Jem", në bashkëpunim me Egzon Pireci. Muzika e këngës u punua nga vetë Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga Egzon Pireci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Krasniqi.

Më datë 9 Korrik 2018, Hekurani publikon videoklipin "Sa Shume Lote", në bashkëpunim me Jehona Shaqiri. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 11 Gusht 2018, Hekurani publikon videoklipin "Jam Merzit", në bashkëpunim me Dardan Gjinolli.

Më datë 24 Gusht 2018, Hekurani publikon videoklipin "Shqiptare", në bashkëpunim me Agimi & Fisnikët. Kënga i kushtohet kontributit të femrës shqiptare në kultivimin e një imazhi sa më të mirë për vendin, prej Teutës e deri te Dua Lipa. Tekstin e këngës e ka shkruar vet Agimi i cili ngre të piedestalin më të lartë figurën e femrës shqiptare ndërsa është kompozuar nga Hekurani.

Më datë 18 Shtator 2018, Hekurani publikon videoklipin "Hajde Nje Nate", në bashkëpunim me Vjosa Emini.

Më datë 4 Dhjetor 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Mbretëreshës", në bashkëpunim me Vullnet Zhuniqin dhe është kujdesur vetë për muzikën, tekstin dhe prodhimin e këngës.

Më datë 18 Dhjetor 2018, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Qyteti I Heshtur", në bashkëpunim me Dardani & Eltonin dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës.

Më datë 28 Mars 2019, Hekurani publikon videoklipin "Qysh Me Harru", në bashkëpunim me Xhezën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 12 Prill 2019, Hekurani publikon videoklipin "Nuk Mundem", në bashkëpunim me Genc Lekën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi. Ndërkohë për vargjet e tekstit janë kujdesur Adelina Xharrahu dhe Hekuran Krasniqi. “Nuk mundem” është vizualizuar edhe me një klip mjaft të veçantë, i cili i përshtatet tematikës së këngës.

Më datë 1 Maj 2019, Hekurani publikon videoklipin "Nuk Ka Tjeter", në bashkëpunim me Esmeraldën. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi. Muzikanti i njohur Dardan Gjinolli është angazhuar me saksofon në këtë projekt.

Më datë 3 Maj 2019, Hekurani publikon videoklipin "Kolazh 2019", në bashkëpunim me Selvete Bajramin.

Më datë 28 Qershor 2019, Hekurani publikon videoklipin "Bella", në bashkëpunim me LMN.

Më datë 8 Korrik 2019, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Si Ajo Nuk Ka", në bashkëpunim me Gazin. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 19 Korrik 2019, Hekurani publikon videoklipin "Fshehurazi Kam Qa", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 23 Korrik 2019, Hekurani publikon videoklipin "Boni Mashallah", në bashkëpunim me Vani Gjuzin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 27 Gusht 2019, Hekurani publikon videoklipin "Edhe Burrat Qajne", në bashkëpunim me Azem Gashin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 18 Shtator 2019, Hekurani publikon videoklipin "Mos E Le", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 5 Tetor 2019, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Me Vrave Mua". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 7 Dhjetor 2019, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "28 Nentori Kuq E Zi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 10 Shkurt 2020, Hekurani publikon videoklipin "M'lujte", në bashkëpunim me LMN. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Hekuran Krasniqi & LMN.

Më datë 14 Shkurt 2020, Hekurani & Vjosa Emini publikojnë videoklipin "Jeta Jem". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 18 Shkurt 2020, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Kthehu Dashni", në bashkëpunim me Zyber Avdiun. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 25 Shkurt 2020, Hekurani publikon videoklipin "Dashni E Vjeter", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 24 Maj 2020, Hekurani publikon videoklipin "Per Ty Dehem".

Më datë 29 Qershor 2020, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Bukuroshe Sy Kaltroshe", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 2 Korrik 2020, Hekurani publikon videoklipin "Kujtimet", në bashkëpunim me Gazmend Fazliun. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 4 Gusht 2020, Hekurani publikon videoklipin "E Dua", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 11 Gusht 2020, Hekurani publikon videoklipin "Zemren Ti Ma Ndale", në bashkëpunim me Anitën.

Më datë 29 Gusht 2020, Hekurani publikon videoklipin "Me Kilometra Larg", në bashkëpunim me Ereza Rexhën. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 3 Shtator 2020, Hekurani publikon videoklipin "Rrushe", në bashkëpunim me Trimin. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 21 Tetor 2020, Hekurani publikon videoklipin "E Kan Martu Pa Deshiru", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika e këngës u punua nga Dardan Gjinolli, ndërsa teksti u shkrua nga Hekuran Krasniqi & Dardan Gjinolli. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 28 Dhjetor 2020, Hekurani publikon videoklipin "Amaneti I Mergimtarit", në bashkëpunim me Violeta Kukaj. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 22 Shkurt 2021, Hekurani publikon videoklipin "Një Shancë", në bashkëpunim me Anitën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 28 Maj 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Thirre Shokun Najher", në bashkëpunim me Besnik Nurkollarin.

Më datë 29 Qershor 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Te Dua", në bashkëpunim me Vjosa Eminin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 17 Qershor 2021, Kengetare Te Ndryshem publikojnë videoklipin "Nata E Qefit Ne Prizren". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, ndërsa teksti u shkrua nga Ismet Bexheti & Hekuran Krasniqi.

Më datë 12 Gusht 2021, Hekurani publikon videoklipin "Habibi", në bashkëpunim me Annën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 16 Gusht 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Katile", në bashkëpunim me LMN.

Më datë 17 Dhjetor 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Bota Ime", në bashkëpunim me Vjosa Eminin.

Më datë 21 Maj 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Te Dua, Te Dua", në bashkëpunim me Arbenitën.

Më datë 6 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Per Ty I Jap Krejt", në bashkëpunim me Dardan Gjinolli & Elton Nezirin.

Më datë 17 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Mergimtari", në bashkëpunim me Avdyl Mziun.

Më datë 19 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Rrak Tak", në bashkëpunim me Gazin.

Më datë 22 Qershor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Vetem Ty Te Dashuroje", në bashkëpunim me Xhavit Dervishollin.

Më datë 16 Korrik 2022, Hekurani publikon videoklipin "Dashnia Jeme", në bashkëpunim me Xheza & LMN. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 27 Shtator 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Inati", në bashkëpunim me Annën. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 8 Nëntor 2022, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Pa Xhelozi", në bashkëpunim me Arbenita Gashin.

Më datë 24 Shkurt 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "A E Din". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 27 Prill 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Oj Dashnia Jem", në bashkëpunim me Gazi & Ridën. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Në Maj 2023, Hekuran Krasniqi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "A E Din".

Më datë 14 Qershor 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Sa Me Ka Marre Malli", në bashkëpunim me Vullnet Zhuniqin. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë përgatitur nga vetë Hekuran Krasniqi, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Hekuran Krasniqi & Vullnet Zhuniqi.

Më datë 21 Korrik 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Fustani 2023", në bashkëpunim me Dardan Gjinollin. Muzika e këngës është shkruar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 27 Korrik 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Nata Jonë", në bashkëpunim me Vani Gjuzin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 7 Shtator 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Jo Si Ti Nuk Është Asnjë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 25 Tetor 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Ajo Ma Mori Zemrën", në bashkëpunim me Xhavit Dervishollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

Më datë 28 Tetor 2023, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Ti S'e Din", në bashkëpunim me Gazin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga vetë Hekuran Krasniqi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Hekuran Krasniqi »

Komente 2