A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Machiato Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Pejë 
BIOGRAFIA: Machiato Band është një grup artistësh i njohur. Machiato Band u themelua ne vitin 2003-2004. Fillimisht kengetar ishte Hekuran Krasniqi dhe kenga e pare e Machiato Band ishte "Fustani". Me ketë kenge u fitua çmimi në Video Festin Muzikor the Best Band ne vitin 2004. Pastaj rolin e kengetarit e mori saxophonisti i Bandit Dardan Gjinolli ku ende qendron si kengetar ne ketë Band bashke me Bekim Hallaqi (Keyboard) dhe Filonid Gjikolli (drumer). Machiato Band realizon te gjitha kenget e veta vetë n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Hekuran Krasniqi

Ish-Anëtar i grupit

Dardan Gjinolli

Ish-Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Anëtar i grupit

Dardan Gjinolli

Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Shto profile

zyrtare

Live 2015 (2015)

Live (2014)

Pa Plumb (2010)

As Instrumental


» Dërgo Një Këngë »

Xhejlan
Premtimet
Dy Herë Më Vret
Maska
Top Bore
Te Hanen Te Prita
Ditëlindja E Saj
Nënë Kur Do Të Bëhesh
Përjetë
Nga Jugu Ne Veri


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Stickers

Aragona Band

Hithat

Future Steps

Rock Gjinis

Etno Classic

King Records

Glasses

Maad Linkz

Zanzi Band


Tags: Machiato Band, Makiato Band, Machiato Bend

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019