Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dardan Gjinolli
Këngët (20)
Biografia
Foto (10)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dardan Gjinolli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Dardan Gjinolli, vokalisti i njohur i grupit “Machiato Band” ka vendosur të debutojë si solo artist duke shpallur edhe ndarjen “de fakto” me “Machiato Band”. Aktualisht jashta këndimit, eshte ligjerues ne Universitetin e Prishtines po ashtu edhe ne Universitetin e Pejes. Është saksofonisti i pare i magjistruar ne Shqiptari. Ka koncertuar nëpër shume vende te botës si Usa po ashtu edhe në Eu. Ështe duke vijuar doktoraturen ne Sofia te Bulgaris. Po...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Machiato Band

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dardan Gjinolli