Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bekim Hallaqi (Belle)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Emri i Vërtetë:
  • Bekim Hallaqi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Bekim Hallaqi (Belle) është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Kantautori i mirënjohur konfirmoi ndarjen nga grupi "Machiato Band", ku ai ishte producent, kompozitor e pianist dhe filloi karrierën e tij si solist. Më datë 18 Nëntor 2018, Belle publikon videoklipin "Me Lot". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Bekim Hallaqi, teksti u shkrua nga Ghulo. Videoklipi u prodhua nga BUG Production. Në Janar 2019, Belle bëhet vokalist i grupit legjendar “TNT” dhe do i rikthehen skenës muzikore me këngë të reja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

TNT

Ish-Anëtar i grupit

Machiato Band

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bekim Hallaqi, Belle

Komente 0