A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Hekuran Krasniqi - Asaj  (Feat. Sulltan Hajolli)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

16/04/2018

2018-04-16T16:00:05

Featuring

Sulltan HajolliNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Asaj" kënduar nga Hekuran Krasniqi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Asaj".
Videoklipi nga Hekuran Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Arta Bajrami - Asaj

[REF. ARTA:]
Mu po m'len e asaj kurve pi shkon ne shtrat,
mu po m'len e un po vdes per ty pak nga pak

[ARTA:]
Inati o ka m'vjen as gjumi so ka m'zen,
a je rruges tu ardhe a me to po flen,
kot fol ti tash din mire mu arsyetu,
asnjeher nuk u nale,
kto fore s'mi shet mu yeah

[REF. ARTA:]
Mu po m'len e asaj kurve pi shkon ne shtrat,
mu po m'len e un po vdes per ty pak nga pak

[ARTA:]
Asaj qa pi thu, a pe rren njejt si mu,
kishe me to ki me kon
kishe me kerkon nuk ki me ndrry
tash rruga neve na ndajn
ti bone tash qysh dush
mo nuk je me mu
mo nuk je me mu

[REF. ARTA:]
Mu po m'len e asaj kurve pi shkon ne shtrat,
mu po m'len e un po vdes per ty pak nga pak

[MC KRESHA:]
Ah... qele shampanjen
ti e din zemer qe nuk t'lo per asnjanen (yeah)
cilat po t'folin...
ato s'i ndrroj as me Opel Asconen
niju mretnore, mos e hiq kuroren
bitchat veq lodhen, s'e flliqi as doren
LIONEL RICHIE t'kom lady, jo fore
eci me moden si skijat per bore
huuuh, yeah thirrem skijatori
besnik si TOTTI per DIADOREN
un jom i joti, vesh ti a more?
S'jom shenjtori, m'fal mi amore

[ARTA:]
Ka me ardh ni dite e keq ki me u pendu
Ki mem lyp e me vujt per mu,
lojen ti shume keq e ke lujt
mbretreshen per piun e ke hup

[REF. ARTA:]
Mu po m'len e asaj kurve pi shkon ne shtrat,
mu po m'len e un po vdes per ty pak nga pak

Elgit Doda - Asaj

I lutem asaj, ta dua dhe pak
Se lamturimën dot unë jo nuk e mbaj
Dhe pse faj jo nuk kam
I lutem asaj, me lër dhe pak në zemër të të mbaj

Isha i lumtur, kur të jetoja ty
Atëherë kur ne gjithçka ndanim bashkë
U mësova të të dua ty çdo ditë e më shumë
Më thuaj ti tani si të të harroj

Por prapë kujtimet do ti ruaj dhe pse ty s’të kam
E di do vuaj unë do vuaj më gjatë
Është e vështirë të jesh pa ty
Çdo ditë e çdo natë
E humba veten unë pak nga pak
Tek ty…

Refreni x 2
I lutem asaj, ta dua dhe pak
Se lamtumirën dot unë jo nuk e mbaj
Dhe pse faj jo nuk kam
I lutem asaj, më lër dhe pak në zemër të të mbaj

Çdo moment pa ty, tani më vret nga pak
Asgjë e imja jo më stë mban
Më lëndon pafund kur për ty veten mundoj
Më thuaj ti si të të harroj

Po prapë kujtimet do ti ruaj dhe pse ty s’të kam
E di do vuaj , do vuaj më gjatë
Është e vështirë të jesh pa ty
Çdo ditë e çdo natë
E humba veten unë pak nga pak
Tek ty…

Refreni x 2
I lutem asaj, ta dua dhe pak
Se lamtumirën dot unë jo nuk e mbaj
Dhe pse faj jo nuk kam
I lutem asaj, më lër dhe pak në zemër të të mbaj

I lutem asaj…
Lamtumirën dot se mbaj
I lutem asaj…
Lamtumirën dot se mbaj
Lamtumirën jo se mbaj!

Lannex - Asaj

rep:1
a ki ti zemer pse e lendon nje femer
qe tdon ma shum se veten
ta fali rinin ta fali jeten
e ti saher e genjen

ajo e din qe del me tjetren
amo nuk don me ty mu nda
tqon mesazha tshkrun leter
se malli e merr per met pa

se ka kshyr asnjo se veq ti je kon
para syve tsaj
nuk tka jap per kerkon edhe pse
e ke bo me vaj

amo edhe ndjenjat e zjarrta shymen dikur
e ajo per ty dashni ska
qysh munesh mi thon vetes burr
kur e bon ni femer me qa

Ref:
ti se kupton qësht dashuria
mos u anko se tvret vetmia
tdjeg nje mall ty tdjeg nje mall
kur kujton dhimbjen e saj

rep:2
tash po pendohesh, silles n'dhom
tmungon shum, e smun me thon
shikon fotografit, qan me to deri von

tash pe vren, se ska si ajo
e dikur sja dite vleren
per me dal prej situates
sun pe gjen deren

prap gjdo dit tkujton
dhimbjen ja din veq zoti
sot kur e vesin per ty
per to pergjigjet loti

dikur shum letra ti qoj
kurr nuk ja ktheve
ajo besoj nbesen tone
a ti besen e theve
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018