Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hekuran Krasniqi - Pavarsia

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavarsia".
3. Video është e këngës "Pavarsia", por nuk këndohet nga Hekuran Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hekuran Krasniqi - Pavarsia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/02/2019

2019-02-17T21:02:36+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pavarsia" kënduar nga Hekuran Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hekuran Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dj Gimi-O - Pavarsia

Xhamadani vija vija,
E eshte Kosova e eshte Shqipnia
Rreh si zemer çiftelia
Oh sa e madhe e eshte Shqipnia

Xhamadani vija vija,
E eshte Kosova e eshte Shqipnia
Rreh si zemer çiftelia
Oh sa e madhe e eshte Shqipnia

Cliqme - Pavarsia

Kejt shqiptarët bashkë
Me plisa festojna
Flamuri me 6 yje
Shqiponja është e jona
20 vjet ma heret për Kosovë dëgjova
Tash 12 vite n'pavarsi jetojna
Bac u kry
Qe luftut ju per liri
E dhat jetën për rini
E Kosova n'bot me u ni (shqipee)
Tash po na vyjn vizat Me shku jasht
mi taku nipat
Perqafime t’mira
Mu bashku krejt shqiptaria
Prej Hasan Prishtin
Deri në Isë Boletin
Jena shqipet krejt me plis
Nga Prekazi dej n'Paris
Një rrugë e një qëllim
Një gjakë është për një komb
E flamuri me shqiponjë
Nalt me dron mbi stadion
Po na she Rugova e Ismail Qemajli
Jena bo krejt bashkë për me mbrojt vatanin
Se besa hala vlen është fjala e shqiptarit
Urime pavarsinë Hero Adem Jashari

ref:
28 Nentori dit e shenjt shqiponja fluturon rreth nesh
Gjithmonë ju deshmorë jeni meritorë
Që ku jemi ne (që ku jemi ne)

E ardhmja, e jona eshte liria
Gezimet, po vijne nga pavarsia (2x)

Vaxi & Bleon Zeqiri - Pavarsia

une qo dit te pres ty me gezim e lot qdo shqiptar feston kit dat dikush afer dikush larg
edhe pse jam ne mergim zemer e kom vend tim bab e na i kom shqiptar jam krenar jam kosovar

oj moj kosove nene jone po rritem per gjithmon pavarsia ska renesi se ku je lind ska rensi se ku jeton me rensi mos me harru asnjeher kosoven
gjyshi
mua me ka thene tash kur isha ne prishtin mos i harro keto fjal je shqiptar je gjaku im oj kosove nena jone po rritem per gjithmon
pavarsia

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Hekuran Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet