TEKSTESHQIP

Hekuran Krasniqi
Fustani 2023
Lyrics
(Feat. Dardan Gjinolli)

kur nata vjen prap ty te shoh
fustanin tend nga larg e njoh
belin tend dua ta shoh por
nje gje me pikllon ne enderr me thot
shikimi yt eja me thot asgje nuk flas
kengen me zgjoj vallzimi yt me ben te futuroj
aj fusutan me ngacmon nga gjumi
prap me zgjon
eja vash te une mos me le pa gjum
di shum e di po un smundem pa ty
eja vash te une mos me le pa gjum
di shum e di po un smundem pa ty

zjarri fshe digjet nty
buzen ne gaz mbyll njerin sy
bukuroshe ket loj e di
buzet e tua me thojn
ma shuaj zjarrin ti
nat e qet me yje shum |
ne shtartin tim dikush u zgju
kenge e leht me ve ne gjum
te ledhatoj te perqafoj shum te dashuroj

eja vash te une mos me le pa gjum
di shum mir e di po un smundem pa ty
eja vash te une mos me le pa gjum
di shum mir e di po un smundem pa ty

eja vash te une mos me le pa gjum
di shum e di po une smundem pa ty...
INFO
Dilemës klip po, apo klip jo, i është dhënë një përgjigje, pasi projekti muzikor është sjellë para audiencës i ilustruar në spektrin vizual edhe me videoklip, i cili u publikua me datë 21 Korrik 2023. Për melodinë dhe për produksionin në studio punoi vetë artisti, teksa autor i tekstit është Fitim Beqiri.