Më mbaj mend (për 1 muaj)

Helena Paparizou

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Eleni Paparizou
 • Vendlindja:
 • Borås 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Helena Paparizou është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Eleni "Elena" Paparizou, zakonisht i referuar jashtë vendit si Helena Paparizu, është një këngëtare, kompozitore dhe personalitet televiziv grek-suedez. Lindur dhe rritur në Suedi për prindërit grekë, ajo u regjistrua në shkolla të ndryshme të artit para se të niste një karrierë në Suedi në 1999 si anëtare e laik (muzika popullore greke) dhe eurodance duo Antique, të cilët morën pjesë në Eurovision Song Contest 2001 dhe më pas u bënë popullore në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Fituese e

Eurovision

Ish-Anëtare e grupit

Antique

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Loreen

Lana Del Rey

Kelly Clarkson

Maria Mena

Pink

Hadise

Lady Gaga

Cheryl Cole

Christina Aguilera

Britney Spears

Tags: Helena Paparizou, Elena Paparizou


Komente mbi këtë artist