Hersiana Matmuja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Kukës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hersiana Matmuja është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Hersi Matmuja është rritur në Tiranë dhe ka studiuar në Konservatorin "Santa Cicilia" në Romë për Kanto. Ajo ka kënduar që në moshën 8-vjeçare dhe u spikat në zbulimin e talenteve të reja. Ka marrë pjesë shumë shpesh nëpër festivale si Festivali i këngës në RTSH, Kënga Magjike etj. Ka qënë ëndërra e prindërve të saj, që Hersi të bëhet këngëtare dhe ata e kanë shtyrë të ndjeki këtë rruge. Ajo vazhdon të studiojë duke përvetësuar gjithmonë e më shu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Evi Reçi

Entela Zhula

Saelma

Orjola Xhemollari

Nidora Gjyriqi

Lola Pink

Anxhela Noti

Linda Sadiku

Zaimina Vasjari

Marjeta Billo


Tags: Hersiana Matmuja, Hersi, Hercina, Herciana

Krijo Një Kartolinë