Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hidaver Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Kumanovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Hidaver Osmani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollën fillore dhe atë të ultën të muzikës i kreu në vendlindje. Që nga mosha 5 vjeçare ishte valltar në Shoqërinë Kulturore Artistike të këngëve dhe valleve në Kumanovë bashkë me babain e tij i cili ishte koreograf dhe këngëtar trio. Nga kjo kohë Hidaverit i lindi dashuria ndaj muzikës dhe artit, kështu që, nga mosha dymbëdhjetëvjeçare ai orientohet i tëri kah muzika dhe përveç si valltar, ai vazhdon edhe si instrumentist, më saktë, si fisharm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareNomadja (2004)

Ankthi Si Hije (1999)

Kot Mundohem Te Harroj (1995)

Lotet Vijne Nga Shpirti (1993)

Mallkoj Vehten (1991)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alush Hamiti

Isniqemal Laci

Refet Asani

Agron Maqellara

Hajrulla Emini

Bexhet Jagodini

Thoma Mahilaj

Xhevair Akulli

Florent Nushi

Ferdinant Bjanku

Tags: Hidaver Osmani, Didi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet