Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hija Jetes - Yjet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Aq shum po shendrit vendi jon si me kon diell
dojna mu djeg na yjet dojna mu bo qiell
mjafton me bo nji spot e mu desh pak si fort
ntekst zemer shpirt hajde hajde ose shko
tri kater her be televizor besom qe nuk osht zor
album mas albumi pare te thata korr
por na gjinia e kunder po hjekim pak si shum
Don Pizhi:
Edhe krejt mu desh si ato sbojm bum
bohesh shkrum nxihesh mundohesh deri nfund
une krijo vepra ajo deri dje ish nkatun
deri dje ka majt kurs nasfalt qysh me hec
tash ja man vetit thu ti ka kry shkence
por nesence as emrin e vet sdin me shkru
se ka lon bali i vet as nshkoll me shku

(refreni)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i ngu

Naim Abazi yll i merituar me pes ylla
doktor,kengetar,spiker profesione me killa
e Sabriu u bo meteorolog se jo mahi
po kendon per re diell bor ose shi
Murati:
E do ne pleqni si Gili dojn mu pertri
me met rini dhe zotit punet me ja perzi
edhe Britney Spears-in e ka rrxu Mihrija
le mo Aida Baraku qe u mshel te shpija
Don Pizhi:
Po qishtu krejt free koka mu kon nliri
ma shum yje polici se sa popullsi
veq ktu nshqiptari , kurr per qef skena ni
shyqyr erdh Faton Macula me telat e tij
Murati:
E per me mrri rockera duhet shum mu munu
se je msu veq me nejt e sene te huja me kendu
B.B Poqi sipas tij do te hyj ne histori
po vetem me nje lule pranver kurr ski

(refreni)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i ngu

Popullorgji ta nxjerrim naj pare dhe do dit
lufta u kry veq me knu per Afganistan e Amerik
veq edhe thmit e tyne mo spo dojn mi ngu
se me rap jon msu pleqt dojn mi tranu
Murati:
Deri dje kan kesh me muzik e punen tone
keni me shit fara te zeza deri sot na kan thon
edhe pse koha jon per pushtet do me ardh
ateher krejt keni me met fuckin estrad
Don Pizhi:
Se do sene qe shum shpesh rruges po mbin vesh
senet rap po shiten po na spo bojna kesh
se aj jarani me punen tem shpi po maron
badihava ti thuj sbon nrrot tsomes aj te qon
Murati:
Veq rap-i po perparon si kualitet e komoditet
per njo tri vjet a ma shpejt do te korrim bereqet
e do ta shohim ku kan me met krejt aman aman-at
do ti shpallim minoritet bashk me qita jarana

(refreni)(2x)
Yjet qka jane yjet
me tregoni tani ju
jo sikur ju , jo sikur ju
ne si ju spo mujm me i nguPublikimi: 01/12/2002Më Shumë Këngë Nga Hija E Jetes:


Komente 0


Hija Jetes - Yjet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Yjet".
3. Video është e këngës "Yjet", por nuk këndohet nga Hija Jetes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.