Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hija Jetes - Kujtoma Edhe Njehere
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtoma Edhe Njehere".
3. Video është e këngës "Kujtoma Edhe Njehere", por nuk këndohet nga Hija Jetes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Hija Jetes - Kujtoma Edhe Njehere Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Fol Çka?"

Këngë e albumit:

"Albanian Hip-Hop Vol.6"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00Ne fillimin tone kur ja nisem me bo diqka
ti skishe qef ndryshe veq me kom ne krah
deshiren veq munesh me rrejt se gjith ta kom plotsu
edhe kur kom harru shoket e mi mkan zavendsu

Ska pas aty lidhje a u kon ma i madh a ma i vogel
a u kon plastik heker dru apo loder
kryesorja kurr pa to ske met pa e provu
e qe ma kthen ti shpinen kurr se kisha menu

Kishe boll jom kon mangup e kurr sta kom prish
po menoj per qef se kshtu moti tkom asish
se kur e kom bo ket far pune emrin sma ke dit
veq ke thon Hija e Jetes a po ma kryn se jom rrit

Edhe per qet pun jom tu mendu me te tregu
se kurr un pa lidhje ty ste kam tradhtu
me se miri e din ti se qfare je kon
i bojshe tana tzezat e tani kuku none
e mbas kesaj kohe je bo kurv ne nivel
spo du kurgjo ma shum veq kujtoma edhe njehere

(refreni)
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kur bojshim sex ateher
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kujtoma

Po krejt un qa po foli ti po lun me mu
e di qe mke harru veq te lutem me mkujtu
nje nate me duhet mu e ty ndoshta jo
se ti ke plot me rend e te vyn shum koh

E ndoshta sma ke harru emrin as krevetin
veq kujtohu ku e ke harru virgjinitetin
ndoshta po dal si bal por eshte e vertet
veq sdo me thon qe po ta lypi se jom krejt i shkret

Dhe si lugen e pare sta kona asni tjeter
un jom gangstashit po se kom harru biren e vjeter
krejt po me kujtohet po ste kam ngat veti

Kur po kom zavendsim po nuk osht aj lezeti
se as haleti im pa ty smundet me jetu trishtim
ti kete e ke dit ndoshta edhe tani e din

(refreni)
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kur bojshim sex ateher
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kujtoma

Shum koh kan kalu duke mbajtur ligjerata
ne qdo moment po pres kur do tme vjen dhurata
ime e shtrenjt e qe ka shum vler
spo ta marr me veti veq po me vyn edhe niher

Se jom kon trener i saj qe e kom msu me luftu
ne lufta tash u msu e ja ka nis me punu
kuptohet qe jo per mu po per veti me jetu
mi bo 20 shpija me qat sen mi fitu

Tash po e shoh qe shum jom nxe tu shkru
kjo eshte letra e fundit qe po tthom te du
se ti nuk je per mu veq niher po du me perteri
at moment qe e dina veq un edhe ti

At punen ateher qe dojshe me mbo hor
veq qe kom pare dojshe me mmet ndor
pra kujtoma edhe njehere at nate
kur ma pate dhon qat sen qat dhurate

(refreni)(2x)
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kur bojshim sex ateher
kujtoma edhe njehere kur ma pate dhene qat sen
kujtoma edhe njehere kujtoma


Më Shumë Këngë Nga Hija E Jetes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë