Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hilmi Obertinca

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Hilmi Obertinca është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Qershor 1984, Hilmi Obertinca merr pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "Lulezemra". Më datë 12 Nëntor 2012, Hilmi Obertinca publikon videoklipin "Per Shkak Teje". Muzika e këngës u punua nga vetë Hilmi Obertinca, teksti u shkrua nga vetë Hilmi Obertinca, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hilmi Obertinca....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Artur Dhamo

Gani Miftari

Urim Koshi

Pellumb Elmazi

Luan Manahasa

Muharrem Qena

Nevruz Yzeiri

Klement Marku

Bedri Islami

Adhurim Demiri

Tags: Hilmi Obertinca


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet