Më mbaj mend (për 1 muaj)

Humus

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
BIOGRAFIA: Humus është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. HUMUS është një rock bend nga Prishtina. Bendi u themelua në Maj 2002. Muzikën të cilën HUMUS e performon është alternative rock. Anetaret e grupit jane: Adnan Dragaj (Vokal), Nderim Ramadani (Gitare), Blerim Azizi (Bas) dhe Patriot Neziri (Bateri). Një shkak për realizimin relativisht të shpejtë të këngëve ishte sinergjia midis anëtarëve të grupit, veçanërisht në përcaktimin e stilit të HUMUS. Qartësia e interpretimit instrumental dhe të zërit d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Komente

Asnjë KomentIntermezzo-In (2005)

★★★★★

Dyfishohem (2003)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hithat

Etno Classic

Madd Dogs

Bloody Foreigners

Alboholics

Retrovizorja

Legenda

2D

Abstract

Besnikët

Tags: Humus, Grupi Humus


Komente mbi këtë artist