A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hyqmet Hasko

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Golem 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 65
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Hyqmet Hasko is a writer. Ai ka lindur ne golem te lushnjes dhe ka mbaruar shkollen e mesme mjeksore ne Korçe dhe arsim te larte per mesuesi te ciklit te ulet. Punoi si mesues ne vendlindje, me pas oficer policie ne qytetin e Tiranes. Tani punon trainer futbolli per femije ne futboll-klub Tirana. Filloi te shkruaje poezi ne shkollen e mesme me pas beri tekste kengesh ne festivaliet e rtv.ka botuar poezi ne gazeten "zeri i rinise", "drita", "E perhershme dashuria" eshte pe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Petrit Ruka

Josif Gegprifti

Martin P Lleshi

Vahit Nasufi

Xheladin Hamza

Rrustem Geci

Ragip Ramaj

Endi Dresha Nga Peja

Jurgen Ndoci

Sotiraq Naci


Tags: Hyqmet Hasko

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019