A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysen Koçia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Age:
  • 79
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Hysen Koçia is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Hysen Koçia mori kontaktet e para me muzikën (këngën) në kohën që kryente shërbimin ushtarak pranë Ansamblit Artistik të Ushtrisë në vitin 1960, por studimet e mirëfillta i kreu vetëm kur u hap Konservatori Shtetëror i Tiranës (sot Akademia e Arteve), në vitin 1962. H. Koçia është ndër të parët student që vazhdon studimet për kanto në klasën e A. Mula. Në vitin 1967 një vit pas përfundimit të studimeve emërohet solist pranë TOB, dhe në vitet 1...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ibrahim Tukiçi

Xhelal Bakraqi

Mustafa Ymeri

Riad Ymeri

Josif Gjipali

Denik Prizreni

Bledi Polena

Gentjan Dema

Eagleye (Kiameti)

Evans Rama


Tags: Hysen Koçia, Hysen Kocia

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019