Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysen Sallauka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Wädenswil 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Hysen Sallauka është një këngëtar i njohur. Djaloshi simpatik që ka marrë tashmë me këngën e tij te re zemrat e vajzave, është me origjinë nga Prizreni, por që ka lindur dhe jeton në Zvicër. Zëri i tij tashmë është pjekur mirë falë edhe shkollës së muzikës që ai ka bërë kur ishte i vogël e ndoshta nesër mund të jetë një artist i madh falë këtij zëri dhe stilit të vecantë të të kënduarit. Këngëtarit kosovar i pëlqen shumë muzika që bën Usher, ndërsa nga shqiptarët veçon dhe dëgjon shumë rok...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Hoti (Liri)

Samson Gjoni

Pleurat Stublla

Denis Kraja

Elvir Hasani

Krayzie Xia

Potera

Extrem Brati

Miki

Zaim Sejdiu

Tags: Hysen Sallauka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet