TEKSTESHQIP

Hysen Trubareva
A Zemer
Lyrics

Lamtumir sme the shkove vet me le zemra don mem plas kto fjal qe sun po ti flas befasuan moj veprimet e tua qe koht e fundit oj e dashur zdojshe mu takuar..

Ah zemra zemren mashkatron nuk edi pse zoti me la ne ket bot kur edi se tan jeten tashti kam lot.

Ah zemra zemren ma shkatron nuk edi pse zoti me la ne ket bot kurse un tan jeten tashti kam lot.

Dashnija mbaroj shpirti mbush me vaj e kaluara me mundon tu vajtu shpirtin ton mem lan o zot merma shpirtin e mamir te vdes dhe kto koht e veshtira une mos ti pres.

4x..Lamtumir mallkoj zemra ndoshta dot kesh fat ti me tjeter kan met vertet un se di sit jetoj pa ty.

DËRGOI: