TEKSTESHQIP

Hysen Trubareva
Edhe N'vdeksha Mos Mbaj Zi
Lyrics

EDHE N'VDEKSHA MOS MBAJ ZI
SE TI JE AJO QE DON DHE MEM SHTI
EDHE PSE M'KE VRA TA FALI GABIMIN
ME LOT E MI DO TA SHUAJ ZJARRIN
PO JETOJM NJERI PA TJETRIN

ME FAL QE SPATA FUQI DASHNIN TA MROJ
ME FAL SE FAMILJEN SMUND TJU KUNESHTROJ
ME FAL PER TY DESHIRAT QE STI KAM PLOTSU
QKA TE BOJ kur FATI DESHTI DASHNIN ME NA MARU

JE MARTUNE JAM I MARTUN
PO ME MBYT MENDIMI PSE KSHTU VEPRUM
ME KE DASHT E T'KAM KAM DASHT
SOT DESHIRA IME QE SJEMI BASHK
PO JETOJM NJERI PA TJETRIN

DASNIN TONDE PER ASGJE NBOT SE KISHA NDRRU
EDHE PSE JAM I MARTUN PRAP T'KISHA PRANU
NDOSHTA TASH KI NAJ TJETER PO UN NUK BESOJ
PER DASHNIN TON DERI N'VDEKJE UN DOT VAJTOJ

AMAN AMAN AMAN......PER DASHNIN TONDE DERI NVDEKJE UN DOT VAJTOJ(DOT VAJTOJ)

DËRGOI: