Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysi Hasani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  17
 • Emri i Vërtetë:
 • Hyzri Hasani
 • Vendlindja:
 • Prishtiné 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hysi Hasani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe tallava. Emri i Plote eshte Hyzri Hasani, por ne skenen muzikore njihet me pseudonimin Hysi. Me Origjine vjen nga Malsia e Gollakut. U Lind ne Prishtine, ku jeton dhe vepron. Studioi ne fakultetin juridik, por talentin e tij e e zbuluan shum heret qe ne shkollen fillore nga shoket dhe familja. Ai mori pjese ne disa koncerte te femijeve. Hysi pas vitit 1999 ishte aktiv ne Shoqerin Kulturore Bajram Curri ne Prishtine dhe nga aty kaloi ne muziken popullore. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Cover (2020)

★★★★★

Live 2019 (2019)

★★★★★

O Sa Mirë Me Qika (2014)

★★☆☆☆

Luj Me Mu (2013)

★★★★★

Çikat Shkojne E Vijne (2011)

☆☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Hysi Hasani, Hysi, Hyzri Hasani, Hysni Hasani

Komente 0