Hysi Hasani
Hysi Hasani
Hysi Hasani
 • Emri i vërtetë:
 • Hyzri Hasani
 • Vendlindja:
 • Prishtinë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Qershor 1980
 • Horoskopi:
 • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne tallava
Hysi Hasani është këngëtar i njohur. Emri i Plote eshte Hyzri Hasani, por ne skenen muzikore njihet me pseudonimin Hysi. Me Origjine vjen nga Malsia e Gollakut. U Lind ne Prishtine, ku jeton dhe vepron. Studioi ne fakultetin juridik, por talentin e tij e e zbuluan shum heret qe ne shkollen fillore nga shoket dhe familja. Ai mori pjese ne disa koncerte te femijeve. Hysi pas vitit 1999 ishte aktiv ne Shoqerin Kulturore Bajram Curri ne Prishtine dhe nga aty kaloi ne muziken popullore. Ai ka disa albume ne treg si "Zoti i shpis" dhe "Luj e kce moj zemer". Eshte shume aktiv ne TV dhe ka kenge dhe klipe profesionale. Hysi mund ta kontaktoni permes numrit te menagjerit: +377 44 262 979.

Në vitin 2011, Hysi publikon albumin "Çikat Shkojne E Vijne".

Në Maj 2012, Hysi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Teper Vonë".

Në vitin 2013, Hysi publikon albumin "Luj Me Mu".

Në vitin 2014, Hysi publikon albumin "O Sa Mirë Me Qika".

Më datë 27 Shkurt 2015, Hysi publikon videoklipin "24 Ore". Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Më datë 8 Qershor 2016, Hysi publikon videoklipin "Qesh Zemer".

Më datë 5 Prill 2017, Hysi publikon videoklipin "Martesa".

Më datë 3 Korrik 2017, Hysi publikon videoklipin "Replay".

Më datë 23 Mars 2018, Hysi publikon videoklipin "Më Fal".

Më datë 5 Prill 2019, Hysi Hasani publikon videoklipin "Loti".

Në vitin 2019, Hysi Hasani publikon albumin "Live 2019".

Më datë 9 Mars 2020, Hysi Hasani publikon videoklipin "Dimer Mu Bo Jeta". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, ndërsa teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu.

Në vitin 2020, Hysi Hasani publikon albumin "Cover".

Më datë 20 Janar 2023, Hysi Hasani publikon videoklipin "Gurbeqari". Teksti i këngës u përgatit nga Besim Bunjaku, teksa për arranzhimin u kujdes Egzon Bajraliu.

Në vitin 2023, Hysi Hasani publikon albumin "Këngë Dasmash 2023".

Më datë 18 Nëntor 2023, Hysi Hasani publikon videoklipin "A Ma Ban Hallall". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku, ndërsa orkestrimi u realizua nga Egzon Bajraliu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0