Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Alushi - Dasma Çame Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Sa lezet ka dasma came moj sa lezet ka dasma came
kur i sheh te tere ne valle
moj kur i sheh te tere ne valle

2x{djemte e nuset po kercejne
dolline burrat e ngrene

Ne traditen moj se harrojme brezave ja
trashegojme...moj brezave ja trashegojme

SE jam djale nga cameriaa
qe me rriti Shqiperia

Osman taken do kerceje sa te tundet e githe
Bota

Se jam djale nga Cameria le ta mare vesh EVROPA

O moj cameria nene mbame vallen e te rende
moj mbame vallen e te rende
se jam djale nga cameria qe me rriti shqiperia


Hysni Alushi - Dasma Çame
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Çame".
3. Video është e këngës "Dasma Çame", por nuk këndohet nga Hysni Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Alushi:


Komente 0