A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Klinaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  • Mazgit (Kastriot) 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Hysni Klinaku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Babai i tij qysh ne fëmijërinë e hershme kishte luajtur në instrumente frymore (popullore), njëkohësisht i punonte ato. Pastaj ai u bë një zdrukthar që muzikën e kishte vetëm pasion, dëgjonte vazhdimisht rapsod dhe këngëtar popullor dhe posedonte shumë inçizime të tyre. Kjo sigurisht ndikoi që Hysniu qysh në moshën pesë vjeçare të filloi të luaj në çifteli, e më vonë edhe në kitare. Shkollën fillore e mbaroi në Kastriot kurse të mesmen e vazhdoi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Ku Është Lumturia (2018)

Me Ty (2014)

Live 2012 (2012)

Me Këngën E Shpirtit (2011)

Merre Kët Dhuratë (2009)

Një Këngë Për Ty


» Dërgo Një Këngë »

Zogun Ndrysh E Kena Pa
Për Shtatë Qefe
Fat
Nje Keng Per Ty
Ku Është Lumturia
Ndalo
Kush Eshte Fajtor
Me Ty
M'ka Marre Malli
Kënga Për Trimat

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Fatmir Hoxha

Bahri Kamerolli

Zena Aliu

Shqipri Kelmendi

Elvis Pupa

Nexhat Vitia

Visar Peja

Astrit Bejta

Izi

Hysen Smajli


Tags: Hysni Klinaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019