TEKSTESHQIP

Hysni Klinaku
Nje Keng Per Ty
Lyrics

kalldremit te qarshis se vjeter
shoh nga larg rrezen mbi lum
ik nje nate dhe vjen nje tjeter
mua mfal nje hall me shume

veq nje nate nder sy mke rene
sdi qme the dhe sdi qte thash
veq nje her per dore jem zene
dhe me kurr me nuk te pash

shkojn e vin neper qarshi
nllafe ndert kerkush smu rrok
hallegji o hallegji
pse kerkush stu beka shok

tash cdo rruge e kti qyteti
gur me gur hallin ma dine
rreze hene kur me kujtohesh
sme dalin mend e as sme rrine

sdi pse iku oj nate moj
nuk di fjalet si ti lam
bjeshk e det u befshin banshk moj
pse te njoha e ste kam

ref; shkojn e vin neper qarshi

DËRGOI:
INFO
Për një përshtatje sa më të mirë, projekti është bërë i disponueshëm para audiencës i realizuar mjaft këndshëm me klip muzikor, i cili u publikua me datë 6 Maj 2009.