TEKSTESHQIP

Hysni Klinaku
Do Të Vij
Lyrics

po pres sa t'perendoje dielli
e pres henen me dale
deren tende do ta celi
heshtur dhe pa fjaaaaaale.
e pres castin kur te gjithe kane ike
te gjithe kane ike me fjeeeet
nje here vec nje here mesnates
t'vetme...t'vetmuar me te gjet.

do te vij moj do te vij, zemren me ta marr
do t'jemi vec une e ti, nate pa deshmitare.

do te vij moj do te vij se te dua shume
vec nje here moj ta kalojme bashke nje nate pa gjume.

po pres sa t'perendoje dielli
e pres henen me daaaaale
deren tende do ta ceeeeeli
heshtur dhe pa fjale.

nese m'pret e une vonoj
mos ke mos e ke dert per mu
rrugen tende s'e gaboooooj
permendesh e kam msu.