Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Hysni Milloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  13
(1946-2012)  
  • Vendlindja:
  • Macukull 
BIOGRAFIA: Hysni Milloshi është një autor këngësh i njohur. Hysni Milloshi lindi më 1948, në Macukull të Matit. Pas shkollës 8-vjeçare në vendlindje studioi në Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe në Shkollën e Lartë të Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha”. Pas diplomimit si oficer gjitharmësh, punon si sekretar i Komitetit të Rinisë në Korpusin e Shkodrës ku fillon studimet me korrespondence në “Luigj Gurakuqi”. Më pas dërgohet nga Ministria e Mbrojtjes për studime në Universitetin e Tiranës, ku kr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gent Demaliaj

Mark Kaftalli

Aurid Gjini

Zef Coba

Feim Ibrahimi

Gazmend Mullahi

Kastriot Gjini

Edmond Veizaj

Enver Shëngjergji

Alqi Kareco

Tags: Hysni Milloshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet