Hysni Milloshi
Hysni Milloshi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1946-2012)

  • Ndërroi jetë më:
  • 25-4-2012
  • Vendlindja:
  • MacukullBiografia

BIOGRAFIA: Hysni Milloshi është një autor këngësh i njohur. Hysni Milloshi lindi më 1948, në Macukull të Matit. Pas shkollës 8-vjeçare në vendlindje studioi në Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe në Shkollën e Lartë të Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha”. Pas diplomimit si oficer gjitharmësh, punon si sekretar i Komitetit të Rinisë në Korpusin e Shkodrës ku fillon studimet me korrespondence në “Luigj Gurakuqi”. Më pas dërgohet nga Ministria e Mbrojtjes për studime në Universitetin e Tiranës, ku kr...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3