TEKSTESHQIP

Hysni Zeqiri
Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti)
Lyrics

Ti ndoshta gjall akoma je
Se varrin njerzit nuk ta dine
Se s’mund te vdes nje promethe
Qe ndezi flaken per lirine.

Ukshin I dashur mik e shok
Te gjithe e dime se ti do vish
Ne po te presim te gjith tok
Te hedhim vallen e lirise

Se ne themele dashurish
Ti vure zemren gur te rende
Trimat nuk vdesin ti ta dish
Se trimat mbeten veç ne kenge

Ti do te hecish bashk me ne
Do na udheheqish me guxim
Besnik i brezave qe le
Dhe drit per brezat qe do vine

DËRGOI:
INFO
Projekti muzikor është bërë i disponueshëm i realizuar këndshëm me klip muzikor, i cili u publikua më 18 Maj 2009.