Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ibish Broja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
(0-2012)  
  • Vendlindja:
  • Burojë E Drenicës 
BIOGRAFIA: Ibish Broja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Që në moshë të re, rapsodi i mirënjohur shqiptar, Ibish Broja kishte pushtuar zemrat e adhuruesve të folklorit burimor shqiptar. Për 60 vjet me radhë, Broja interpretoi me mjeshtri të madhe këngët e traditës sonë historike, duke depërtuar edhe jashtë kufijve shqiptar, nëpër festivale ndërkombëtare. I cilësuar si tenor me ipostim natyral, Ibish Broja i dha folklorit tonë zërin e tij brilant dhe këngën e pastër burimore. Ibish Broja ndërroi jetë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Halil Cërvadiku

Feriz Krasniqi

Enver Batllava

Beqir Gashi

Isa Veliu

Dervish Shaqa

Nebi Halili

Daut Zenku

Nexhat Vitia

Musa Dauti


Tags: Ibish Broja, Baca Ibish, Broja, Ibish Broja Mulaku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet